De raad op bezoek in Overvecht

1280px-Overvecht.jpg
Kirsten Alblas feb 24.jpg
Door Kirsten Alblas op 17 april 2025 om 13:00

De raad op bezoek in Overvecht

Elk jaar gaan we als raad bij elke wijk van de gemeente op bezoek. Iedereen die in de wijk woont of werkt is dan welkom. Wij zijn er vooral om te luisteren, en de inwoners zijn vooral aan het woord. Deze week was het de beurt aan Overvecht. 

De bijeenkomst vond plaats bij Noa (Moldaudreef 1), een prachtige multifunctionele plek in de wijk. We begonnen met een maaltijd, verzorgd door de Zorgzusters. Ze maken niet alleen heerlijke catering, maar zorgen ook voor mensen die het minder getroffen hebben, een mooie organisatie dus! Daarna vertelden de verschillende betrokkenen bij Noa iets over hun organisatie. Dat zijn het Leger des Heils, UtrechtWerkt, de Voedselbank, Wij3.0, de Werkwinkel en ROC midden Nederland

Vervolgens konden we even de benen strekken, want we mochten binnen bij de Voedselbank kijken, wat bij Noa een heuse winkel is. Dat is veel fijner voor de mensen die er gebruik van moeten maken, want zo kun je gewoon zelf kiezen wat je wil. Bij het Leger des Heils konden we de tuin bewonderen, die staat er zo in de lente prachtig bij. En het uitzicht op de vijver van het park…een klein paradijsje! 

Verkeersoverlast

Daarna was het tijd om in groepjes met elkaar in gesprek te gaan, over wat er al goed gaat in Overvecht, en wat er nog beter kan. Aan het einde gaf elk groepje een samenvatting. Wat ik vaak terug hoorde: Mensen ervaren veel verkeersoverlast van hardrijdende auto’s, maar ook van fatbikes. Ze zijn wel blij dat fatbikes veel stiller zijn vergeleken met scooters. Bij het grote winkelcentrum is ‘s avonds veel geluidsoverlast. De politie rijdt wel vaak langs, dat wordt gewaardeerd, maar het helpt helaas niet echt. Als ChristenUnie hopen we dat de 30 km per uur die de gemeente gaat invoeren gaat zorgen voor meer verkeersveiligheid en dus ook voor minder overlast. 

Afval van ons allemaal

Afval op straat en met name ook naast de ondergrondse containers is een grote ergernis. Iemand kon het wel mooi omdenken: het afval is van ons allemaal, de ergernis ook, en zo is de rommel dus eigenlijk ook heel verbindend. En dat is natuurlijk ook zo, maar we willen toch het liefst een nette, schone wijk. Een goede oplossing is lastig. Je wil het liefst de mensen ‘opvoeden’ zodat iedereen zich aan de regels houdt, en tegelijk wil je ook nu al zorgen dat het schoner en netter wordt, maar dat schuurt dan wel met elkaar.

Wat gaat er wél goed?

Mensen vonden ook dat er soms te negatief over de wijk gedaan wordt. In elk wijk is wel eens wat, maar als er wat in Overvecht is, wordt het altijd groot gemaakt. Des te belangrijker dus om ook te kijken naar wat er goed gaat in de wijk. De meeste mensen zijn blij met de vele speeltuintjes, en ook met de waterspeeltuinen, met het vele groen (al mag de kwaliteit wel beter), en ook alle mooie initiatieven in de wijk werden geroemd, zoals de verschillende buurthuizen, Buurtbuik, en natuurlijk Noa. En niet geheel onbelangrijk: mensen vinden het ook gewoon heel prettig wonen. Ik sprak een mevrouw die dacht weg te willen en ook verschillende andere huizen bezichtigd had, om uiteindelijk te concluderen dat ze gewoon in Overvecht wil blijven, want uiteindelijk is dit de plek waar haar leven zich afspeelt.

Heb jij deze avond gemist, maar wil je ook vertellen wat er wel/niet goed gaat in Overvecht? Weet ons te vinden door een mail te sturen naar christenunie@utrecht.nl

Hier check je wanneer we in jouw wijk zijn met Raad in de wijk.

Labels:

Inschrijven nieuwsbrief

In onze privacyverklaring is te lezen hoe de ChristenUnie veilig en zorgvuldig omgaat met uw persoonsgegevens.